Jaké zimní pneu vybrat?

Pneumatiky na zimu už dávno mají zdobit naše plechové miláčky, ovšem stále se najde řada řidičů, která riskuje svou bezpečnost a ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu tím, že jezdí na letních nebo nevyhovujících gumách. Kromě tradičních zimních a letních pneumatik v nabídce nechybí ani celosezónní gumy neboli univerzální pneumatiky, jejichž praktičnost ocení zejména sváteční řidiči. Nicméně by každý měl pečlivě zvážit, na jakých gumách bude brázdit horské cesty, stát v městském provozu a samozřejmě zdolávat rychlé dálniční úseky.

Continental WinterContact

Zimní pneumatiky jsou finančně nákladné, proto jejich výběr důkladně zvažte. Rozhodně se vyplatí investovat do ověřených značek, jež pravidelně obsazují přední příčky testů. Světoznámí výrobci neustále pracují na vylepšení stávajících modelů, proto i letos představují žhavé novinky s řadou funkčních benefitů. Velmi oblíbený a žádaný model je Continental WinterContact™ TS 860 S s vynikajícím výkonem na sněhu a nejlepší brzdným výkonem v zimním počasí. Na suchu předvedly tyto gumy skvělý handling pro přesné řízení a samozřejmě se mohou pyšnit nízkým valivým odporem, čímž je razantně snížena i spotřeba paliva. Continental jako výrobce je sázkou na jistotu, což potvrzují i další modely pneumatik pro zimní období. Kdo nedá dopustit na Barum gumy, ocení model Polaris 3 s dobrými samočistícími vlastnostmi a optimální stabilitou jízdy či výborným brzdným výkonem.

Nechejte si poradit odborníkem

Pokud vám problematika zimním gum příliš moc neříká, využijte výhod nákupu online. V praxi to znamená, že si z pohodlí domova objednáte kvalitní zboží s garancí původu a zárukou. Reklamaci zboží můžete uplatnit po celé republice a díky vyškolenému personálu s odbornými znalostmi máte jistotu, že vyberete skutečně to nejlepší dostupné zboží pro svůj vůz i vlastní bezpečnost.