Jaké výhody přinášejí etikety v kotoučích

Majitelé internetových obchodů se s etiketami běžně setkávají ve své práci. Odeslat balík zákazníkovi znamená také opatřit ho etiketou, podle které pak dopravce pozná, kam má zboží doručit. Podle typu etiket pak je třeba vybrat i vhodnou tiskárnu. Jaká je aktuálně nabídka na trhu?

Základní potřeba při zasílání balíků

Ať máte velký, nebo malý e-shop, tisk etiket je pro vás jednou z pracovních náplní. Pro menší internetový obchod stačí klasická černobílá laserová nebo inkoustová tiskárna, která zvládne tisknout na papír formátu A4. V takové verzi je možné koupit i samolepicí etikety. Je to pohodlné a nezabere to příliš práce.

Kotoučové etikety 

Ve velkém e-shopu se oplatí pořídit speciální tiskárnu na tisk etiket a čárových kódů. Obvykle má kompaktní rozměr, stolní provedení a snadné ovládání pomocí tlačítek včetně LED indikátorů. Tiskárna štítků, respektive etiket je k dispozici ve verzích pro použití v kancelářských prostorech i průmyslových podnicích. Jednotlivé modely se od sebe liší svou velikostí. U těch průmyslových bývá většinou možnost instalovat kotouč etiket s větším návinem. To pochopitelně šetří čas i práci, protože není nutné kotouče neustále doplňovat.

Co jsou to PPL etikety

Tzv. PPL štítky neboli etikety se používají při zasílání balíků kurýrními službami – PPL, DPD, GLS, Česká pošta, GEIS. Tiskne se tepelným tiskem bez barvicí pásky. Z toho vyplývá, že štítky mají kratší dobu životnosti, protože tisk postupem času degraduje, tedy mizí. Pro přepravu balíků je to ale ideální volba. V nabídce na trhu koupíte tyto etikety v různém návinu – od 120 kusů až po 1 000 kusů. Pořídit si je může tedy i menší e-shop, který nemá takovou spotřebu štítků. Jestliže se o tiskárny na čárové kódy a kotouče s etiketami zajímáte, pak se vám určitě bude hodit i program na etikety ke stažení zdarma. Můžete si ho vyzkoušet, jak vám bude vyhovovat.