Jak na výběr kvalitního MBA studia

Rozhodli jste se pro postgraduální manažerské studium a nevíte, jakou vzdělávací instituci zvolit? Láká-li vás studium MBA, jste na správné adrese. Škol nabízejících tento program je obrovské množství. Ne všechny jsou ovšem kvalitní a setkat se lze i s takovými, které se pouze tváří jako solidní. Výuka tak může být doslova a do písmene mizerná. V následujících řádcích se podrobně soustředíme na kritéria pro výběr opravdu kvalitního manažerského programu MBA.

Akreditace a profesionální přístup
V první řadě je zapotřebí, aby daná instituce byla součástí předních akreditačních organizací. Optimální je zejména členství v prestižní americké asociaci The Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP). Škola by měla mít profesionální tým zkušených lektorů, kteří disponují odpovídajícím vzděláním a především praxí. Velmi důležitá je proto i forma výuky. Optimální je, když lektoři aplikují poznatky přímo z praxe do výuky. Omezená musí být i kapacita studentů. Vhodná pro výuku je skupina studentů maximálně do 15 osob, aby byl zaručen profesionální přístup a dostatečný časový prostor pro vzdělávání.

Další kritéria pro správnou volbu studia
Soustředit byste se při výběru měli i na uplatnění absolventů z dané instituce. Studovat s minimální perspektivou se rozhodně nevyplatí. Z dalších aspektů jmenujme ještě lektorská setkání a vzdělávací akce, která se konají nad rámec studia a přednáší v nich špičkoví odborníci a manažeři z českého byznysu. Ty vám mohou přinést mnohem zajímavější zkušenosti a větší užitek než jen samotné získání MBA titulu.

Spolehněte se na Business Institut
Všechna zmiňovaná kritéria splňuje a ještě mnohem více nabízí Business Institut, největší MBA škola v České republice s bohatou tradicí. Součástí studia v rámci jednotlivých MBA programů jsou odborně realizované blokové moduly, coffee breaky s vybranými známými hosty a v neposlední řadě i zajímavá networkingová setkání. Samozřejmostí je i to, že celé studium MBA probíhá v češtině, trvá 1,5 roku a je zakončeno slavnostní promocí a ziskem titulu MBA. Dokladem kvality studia budiž i fakt, že 85 % absolventů Business Institutu potvrzuje návratnost investice vložené do studia za pouhé 2 roky.