Jak mít romantickou Provence u sebe doma?

Kdo z nás by si nepřál těšit se domů. Mít domov zařízený střídmě, ale přesto s nádechem romantiky a kouzlem domova. Provence vás pohladí po duši a dokonale vás doma přivítá. 

Nábytek bude tvořit základ

Provence tvoří zajímavé nábytkové kompozice. Moderní design vám zajistí například originální stolové podnože. Bytoví designéři si ale rádi nehrají jen se stoly, také s koncepty, kde jsou použity rozkládací nohy. Kuchyňskou linkou se ponese jednotný styl a střídmost barev i jejich kombinací. Domov bude díky zvolenému nábytku světelný a prostorný. 

Doplňky v pastelových barvách

Provence si hraje s barvami. Zatímco nábytek může mít jednotnou bílou barvu, nebo bude vyroben z přírodního dřeva, doplňky si budou hrát s romantickými odstíny pastelových barev. Co by to bylo za interiér v tomto duchu, aby v něm chyběla světle fialová? Použít se ale dá i světlý odstín růžové, pastelová modrá, nebo třeba oblíbený odstín mint či barva vřesu. Opět neuděláte chybu, když i tyto barevné doplňky zkombinujete s bílou. 

Příjemný prostor

Celek vždy touží po jediném – působit harmonicky. Čím více bílé se vám do prostoru podaří získat, tím větší možnost následně máte pro kombinaci s pastelovými barvami v podobě vhodně zvolených textilií nebo kusů nábytku. Chybu neuděláte ani v případě, že se rozhodnete do místnosti rozestavit svíčky nebo aromalampy. 

Úsměv na tváři

Když se vám podaří vytvořit si svůj vysněný svět, je to skutečná designová trefa. Pokaždé, když přijdete domů, se vám na rtech objeví jemný úsměv na tváři. Dokázali jste to. Opravdu máte domácnost, který vás vřele přivítá, ať už byl váš den jakýkoliv. 

Je libo prostor doladit originálními krátkými záclonami z bílé látky? Na okraje oken použijte některou ze zvolených dekoračních látek a uvažte mašli na vašem závěsu. Máte hotovo. Romantika Provence se právě zabydlela i u vás doma. Gratulujeme!