Investiční zlato a stříbro – proč investovat do drahých kovů?

Zlato mělo odjakživa velkou investiční hodnotu, dokázalo přežít rozbouřené vody finančních krizí a ustálo všechno jako konzervativní investice, která zhodnotí finance zejména ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. I dnes má investice do žlutého kovu v podobě investičních zlatých slitků své opodstatnění.

Investice do zlata a stříbra

Šetření financí na horší dobu je základem finanční gramotnosti. Nelze vše utratit a nemyslet na budoucnost. Ta je nejistá, protože nikdy nevíte, co přinese. Součástí tržního hospodářství jsou krize, které se opakují se železnou pravidelností. Přečkat je bez ztráty znamená dobře investovat. Co to ale znamená? Je lepší investovat do akcií, nebo si vybrat konzervativnější investiční zlato? 

Zde se nabízí odpověď, že zlato je tím pravým, jež vám převeze přes rozbouřené vody ekonomické krize. Na ni má pochopitelně vliv i současná situace ve světě, způsobená koronavirovou pandemií. Zlaté a stříbrné sběratelské mince lze libovolně nakupovat, tvořit si sbírku, dávat jako dárek k jubileu a jiným výročím, protože mají přidanou uměleckou hodnotu. Česká národní banka pravidelně vydává emise těchto mincí.

Stříbrné investiční slitky

Také investice do stříbra může přinést zisk. Můžete se k nim chovat jako ke stavebnímu spoření, kdy pravidelnými úložkami si přijdete k hezké sumě, která vám bude nakonec vyplacena. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že investiční stříbrné slitky nebo zlaté cihly mají menší likviditu a že investice do drahých kovů by měla být záležitostí minimálně na pět a více let.

Mezi přední české a slovenské obchodníky s investičními drahými kovy patří společnost AuPortal, která má své prodejny v Praze a v Brně, kde nabízí nejen české, ale také zahraniční zlaté a stříbrné sběratelské mince.