I repasované počítače mohou být dobré

I přesto, že stolní počítače, natož pak notebooky, nikdy nebyly levné, ještě donedávna se daly sehnat za docela férové ceny. To už však nějaký ten pátek neplatí, jelikož po světě řádí Covid a kryptoměny se těží jak o život. Tudíž nových komponentů je málo a když už jsou, jejich cena je často daleko vyšší, než co bývalo zvykem.

Naštěstí se nemusíte poohlížet pouze po nových modelech. I repasované počítače vám mohou docela dobře posloužit. Navíc jsou daleko levnější.

Kvalita za výhodnou cenu

Hodně záleží na tom, k čemu chcete počítač používat. V případě, že to má být mašina na hraní nejnovějších her ve 4k rozlišení, nezbude vám nic jiného, než buďto čekat na zlevnění, nebo zaplatit požadovanou sumu. A ta nebude zrovna malá.

Nicméně ne každý potřebuje stroj primárně na hry. Máte-li spíše zájem o počítač k lehkému hraní v nižších rozlišeních a případně i na práci, klidně jděte do repasovaného modelu. I takové počítače mohou být velice kvalitní a ledacos vydržet. Hlavně notebooky jsou na tom ohledně odolnosti často mnohem lépe než nejnovější verze. Je však potřeba vybírat ze správných značek.

Ideální jsou v tomto ohledu repasované notebooky Dell, a to jak svou technickou kvalitou, tak i co se ceny týče. Dobré vlastnosti ale mají i stroje od firmy Lenovo, respektive Acer.

Levné telefony

Nerepasují se pouze počítače, ale rovněž i mobilní telefony. Pokud nepotřebujete nosit po kapsách zrovna nejnovější model za dvacet tisíc, bohatě vám bude stačit nějaký ten repasovaný kousek.

Repasované telefony fungují stejně dobře jako jejich mladší bratříčkové, jen nedisponují tolika funkcemi a nemají ani nejnovější software. To však nevadí, jelikož většině lidí bohatě stačí, když se dovolají, kam potřebují, občas si něco mobilem vyfotí, případně se mrknou na fotbalové výsledky na internet.