I křehké drobnosti můžete poslat v obálce

Dnes v poštovních schránkách nacházíme hlavně reklamní letáky, ještě docela nedávno jsme je ovšem otvírali v naději, že v nich najdeme dopis nebo pohlednici. Posílat dopisy jsme si už sice téměř odvykli, stále ještě ale používáme obálky.

Obálky nejsou jen z papíru

Vedle klasických papírových obálek, používaných na korespondenci, mnohem častěji v současnosti využíváme specifické obaly, které zaručují bezpečnější přepravu zásilek.

Různé předměty a zboží si posíláme často. Někdo provozuje e-shop, někdo prodává na aukčních portálech nevyužité věci. A všechno před odesláním potřebuje zabalit.

Na většinu malých a plochých předmětů můžete použít obálky bublinkové, plastové či fóliové v mnoha různých rozměrech.

Plastové obálky jsou pevnější

Když chcete mít jistotu, že přepravované tiskoviny nebo dokumenty zůstanou bezpečně zabalené a obálka se nepotrhá, rozhodně zvolte plastové obálky. Můžete v nich také posílat  malé předměty nebo drobné součástky, u kterých hrozí možnost, že by papírový obal poškodily.

Jestli provozujete e-shop s prádlem, jistě už víte, že menší kousky oblečení nebo prádlo můžete také poslat v plastové obálce. Výhodou v takovém případě je, že neplatíte dražší poštovné za těžší kartonové obaly a s balíčkem se mnohem snáze manipuluje.

Snadno rozbitné předměty svěřte bublinkám

V obálce můžete odeslat i předměty z křehkých materiálů, pokud sáhnete po té s bublinkami uvnitř. Bublinkové obálky se hodí na přepravu CD nebo DVD nosičů, u takto zabalených je menší riziko, že se poškodí obal. Bezpečně zabalit do nich můžete i knihy. Hlavně ty s měkkými deskami doručíte beze strachu, že by se jim zohýbaly rohy.

Pár obálek z různých materiálů v několika velikostech je vždycky dobré mít po ruce, nikdy nevíte, kdy budete muset něco zabalit k přepravě. Jejich širokou nabídku najdete například v internetovém obchodě společnosti Kompletmax s.r.o.