Hutní materiály v každodenním životě

Moderní technologické zázemí, perfektní přehled v dané oblasti a široký sortiment produktů, které lze doručit v co nejkratším čase. Přesně těmito přednostmi se může pochlubit firma specializující se na dodávku hutního materiálu. Nabídka a kvalita sortimentu sahá daleko za hranici konkurence, polotovary i finální produkty jsou navíc poskytovány nejen zákazníkům v Česku, ale i v Evropě či Asii.

Energetika, farmacie a řada dalších průmyslových odvětví by bez pravidelné dodávky hutního materiálu nebyla schopna činnosti. Takto zaměřeným provozům poskytuje firma potřebné prostředky upravené do požadované podoby. Zaměstnanci se pohybují v prostorách s nejmodernějším technickým vybavením. Pracují s automatickými kotoučovými a pásovými pilami a též využívají potahovací linku.

Slitiny hliníku, nadčasová ocel a levné plasty

K hlavním dodávaným produktům patří hliník, který je kombinován s ostatními prvky za účelem zvýšení požadovaných vlastností. Jednou z často používaných slitin je ENAW – 5754. Tento materiál se považuje za středně pevný, obstojně odolává korozi a snadno se leští. Za zmínku stojí též ENAW – 5083 typický dobrou svařitelností spojů a vynikající plasticitou v měkkém stavu. V každodenním životě se dále využívá nerezová ocel, také v této skupině produktů existuje několik variant odlišujících se jednotlivými vlastnostmi. Nerezové materiály jsou s ohledem na jakost dodávány jako tyče popřípadě jako plechy. Skupinu hutních materiálů doplňuje plast s širokými možnostmi využití. Nejčastěji se z něj vyrábí desky či trubky různých barev a rozměrů.

Letectví a požární ochrana

Ani provoz leteckého průmyslu by se neobešel bez kvalitních kovových materiálů a slitin. Letecké materiály pochází od špičkových výrobců garantujících jejich prvotřídní zpracování. V zájmu firmy je rovněž požární ochrana a dodání veškerých souvisejících zařízení týkajících se tohoto sektoru.