Hola hola, škola volá…

Rodiče jsou vždy pochopitelně velmi nervózní, když své dítko vypravují poprvé do školy. Přestože se Váš prvňáček na první školní rok obvykle moc těší, pro Vaši peněženku je to obvykle poměrně citelný zásah.Školní batohy dnes nabízejí prakticky všude, ale jak získat jistotu, že je za danou cenu opravdu kvalitní a jaký batoh či aktovku vlastně vybrat?

V první řadě byste se měli orientovat dle vyztužení zad. Jejich tuhost by měla být nastavena tak, aby nedocházelo k protláčení obsahu batohu do zad školáka. Měla by zároveň odpovídat ergonomii zad tak, aby byla zajištěna správná poloha páteře. Dále je vhodné věnovat pozornost i vnitřní části školní aktovky. Měla by mít alespoň dvě části, ideálně oddělené pružnou přepážkou. Tím zajistíte větší variabilitu vnitřního uspořádání, která bude plně vyhovovat aktuální potřebě studenta. Velmi praktické jsou také reflexní pásky, pro menší děti také kapsička na jmenovku či na rozvrh hodin. Aktovka by měla být co nejlehčí a zpravidla by její váha neměla překročit 1,2 kilogramu. Batoh by měl být ideálně lehčí.

Školní potřeby můžete nakupovat více způsoby.

Nákup školního batohu nebo aktovky je obvykle největší položkou rozpočtu. Nákup ostatních potřeb však bývá velmi stresující záležitostí, zejména pokud jej necháte na poslední chvíli. Obchody nabízející školní potřeby jsou obvykle vyprodané, a tak když sháníte konkrétní obaly na sešity nebo penál, který se Vaší ratolesti líbí, strávíte běháním po obchodech mnoho hodin. Vše však můžete v klidu a z pohodlí domova vybrat na internetu, Vaše dítě Vám jistě rádo pomůže a ušetří Vám tak mnoho času. Školáci a studenti také mohou své školní potřeby vybrat sami a Vám pak stačí jejich nákupní košík jen zkontrolovat a objednat.

Prvňáčka i studenta vybavíte na internetu levněji i pohodlněji.

Oblíbený internetový obchod škola-volá.cz nabízí vše, co Váš prvňáček, školák nebo student bude potřebovat. Zboží Vám dodají přímo domů v rámci celé České republiky, v Ostravě je pak možné navštívit přímo kamennou prodejnu.