Francouzské Alpy lákají na zimní dovolenou stále více českých turistů

Alpy – pod tímto názvem se skrývá rozsáhlé evropské pohoří, o které se dělí celkem sedm států (Francie, Itálie, Švýcarsko, Německo, Lichtenštejnsko, Rakousko a Slovinsko). Cílem českých turistů jsou především Rakouské Alpy, které slibují bohaté vyžití v jakémkoliv ročním období. Nicméně, rakouskému horstvu na paty šlapou bílé pláně Francouzských Alp. V následujících řádcích vám představíme dva francouzské ski areály, které kvalitou a nabídkou služeb uspokojí i náročného lyžaře.

Převýšení až 2 000 metrů nad mořem, perfektní technické zázemí, široké a dlouhé sjezdovky a pestrá nabídka ubytovacích zařízení. Přesně tak by se dalo charakterizovat lyžování ve Francii.

Les 2 Alpes

Na úpatí největšího lyžařsky sjízdného ledovce v Evropě se rozprostírá moderní ski areál Les 2 Alpes. Vyznačuje se ideálním přírodním klimatem a vysokou kvalitou sněhové pokrývky. Lyžařská sezóna zde trvá celkem 170 dní. Součástí areálu jsou pravidelně upravované sjezdovky, jež svou náročností uspokojí začátečníky i experty. V horní části jsou dostupné mírnější sjezdovky, kdežto ve spodní části se na tratích ocitají pouze zkušení lyžaři a snowboardisty. Součástí střediska Les 2 Alpes je freestylová zóna, která byla vybudovaná pro snowboardisty a lyžaře preferující různé atrakce.

Tip: Pakliže vás Rakouské Alpy omrzeli a rádi byste vyzkoušeli kouzlo jiné části tohoto pohoří, můžete se zvolit lyžování Francie, například v Tignes nebo letovisko Les Menuires.  Každý lyžař se má na co těšit.

Val Thorens

Val Thorens je synonymum pro nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě. Ski areál, který představuje srdce Francouzských Alp, poskytuje optimální podmínky pro jarní lyžování na prašanu. A zdejší ledovec Pelet láká na letní lyžování. Adrenalin si můžete užít na více než 600 kilometrech sjezdovek.