Fotovoltaické elektrárny jsou hitem, ukazuje průzkum

Fotovoltaické elektrárny se ještě donedávna nacházeli na pár domech v obcích a městech. Jenže v posledních měsících či letech rázem začalo solárních panelů na střechách rodinných domů přibývat. Povšimněte si toho ve chvíli, kdy pojedete k rodičům nebo do práce. Určitě i vaši sousedé již mají na střeše vlastní fotovoltaickou elektrárnu. 

Dalo by se tedy konstatovat, že fotovoltaické elektrárny jsou jakýmsi hitem, což ostatně prokazuje i průzkum. Ten ukázal, že zájem o fotovoltaiku vzrostl ve chvíli, kdy začala platit dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám. 

Díky dotaci dojde ke snížení pořizovací ceny fotovoltaiky

Fotovoltaika se bezesporu stala hitem, ale jak jsme zmínili, důvodem toho je fakt, že začaly platit dotace. Před několika lety došlo ke spuštění programu Nová zelená úsporám, v rámci kterého lze požádat i o dotaci na FVE. Díky této dotaci je možné snížit pořizovací cenu až o polovinu. 

V současné době probíhá poslední vlna dotací, a tak toho využijte, dokud jsou ještě peníze k dispozici. Čím více energie zachráníte čili čím více minimalizujete spotřebu energií na rodinném domě, tím větší dotaci můžete dostat. Pamatujte však na to, že dotace se nevztahuje na solární panely na rekreačních chatách nebo umístěných na bytech. 

Žijte společně s přírodou

Myslete také na to, že když zainvestujete do fotovoltaické elektrárny, rázem budete žít v kompetenci s přírodou. Nebudete ji nijak znečišťovat, jelikož výroba sluneční energie je naprosto bez negativního dopadu na životní prostředí kolem. Obecně se doporučuje i tepelné čerpadlo, aby bylo i hospodárnější využívání elektrické energie.

Což se bohužel o výrobě elektrické energie říct nedá. Výroba elektrické energie škodí přírodě kolem, respektive celé naší planetě, ostatně to je důvod, proč vznikl dotační program Nová zelená úsporám – aby se podpořili ti, kteří se rozhodli rapidně snížit spotřebu elektrických energií a tím planetě trochu odlehčili.