Dva mýty týkající se pitného režimu, kterým věříme

V souvislosti s hubnutím se musí dodržovat tři základní pravidla, a sice musíme se dostatečně hýbat, také musíme jíst zdravě, vyváženě a pestře a zatřetí je nutné dodržovat pitný režim. Bohužel o pitném režimu koluje mnoho mýtů a domněnek, kterým věříme a kterým bychom však věřit neměli. prozraďme si několik mýtů, které jsou všeobecně známé, ale které nejsou pravda. 

Samozřejmě několik informací, které mezi námi kolují, jsou pravdivé. Například to, že alkohol dehydratuje organismus je holý fakt. Proto v případě, že chcete zhubnout se alkoholu vyhýbejte, alespoň tak předejdete i nebezpečné závislosti na alkoholu

Vraťme se však zpátky k mýtům, jež se týkají pitného režimu. 

Děti jsou menší, a tak potřebují méně tekutin než dospělí

Mezi velice časté mýty, které mezi námi kolují, patří to, že děti jsou menší, a tak potřebují daleko méně tekutin než dospělí. Spíše je to naopak. Kvůli neustálému pohybu ztrácí děti přirozeným způsobem daleko více tekutin než dospělí, a tak lze spíše říct, že děti potřebují více tekutin než jejich rodiče nebo prarodiče. 

Podle posledních lékařských statistik lze říct, že děti jsou dehydratací daleko více ohroženi než dospělí pracující jedinci. I když možná děti nepociťují tolik žízně, je třeba je až nutit k tomu, aby více pili. Jen tak se zmiňované dehydrataci předejde. 

Ledové čaje jsou tekutiny stejné jako voda

Dodržovat pitný režim je třeba se správnými tekutinami. Kromě klasické čisté vody, kterou si můžeme ochutit například citronem, limetou nebo okurkou, můžeme pít také bylinkové čaje nebo nejrůznější smoothies či zeleninové a ovocné šťávy. Jenže to je tak všechno, co je povolené. Mnozí lidé však pijí hodně i ledové čaje, ale ty nejsou tak prospěšné jako obyčejná voda. Ledové čaje jsou totiž plné cukru a umělých sladidel. Jsou tak velice podobné klasickým sladkým limonádám.