Do každého skladu patří manipulační technika, ale jaká?

Každá firma má své sklady, v nichž se skladuje zboží, výrobky nebo materiál. Nejčastěji je všechno poskládáno do krabic, balíků nebo případně na palety, s nimiž se den co den manipuluje. Dříve si s paletami a těžkými krabicemi museli poradit samotní zaměstnanci (tehdy se také o práci skladníka začalo říkat, že se jedná o fyzicky velmi náročné povolání), jenže nyní žijeme v moderní době. Svět utíká dopředu doslova sedmimílovými kroky a přináší celou řadu vymožeností a vychytávek, které nám ulehčují každodenní život. K vymoženostem se také řadí i manipulační technika, která je nedílnou součástí každého skladu. 

Pokud zaměstnavatelé touží po tom, aby to ve skladu takzvaně odsýpalo či šlo jako po másle, investuje do manipulační techniky, která velice rychle zrychlí práci ve skladu. Navíc se značně uleví zaměstnancům, protože těžké krabice a palety najednou nebudou muset nosit v rukou. Tím se také minimalizuje počet zdravotních komplikací, velice často se zaměstnavatelé museli potýkat s kýlou, která vznikla při tahání těžkých věcí. 

Manipulační technika má tedy samá pro, proto nad ní dlouho neváhejte. A abyste při vybírání vhodné manipulační techniky nešlápli vedle, doporučíme vám typy manipulační techniky, do nichž se vyplatí investovat přednostně. 

Bez vozíků to nepůjde

Součástí skladu by měly být zejména vozíky, které snadno a rychle přemístí těžké palety nebo případně krabice či balíky. Nepostradatelné jsou zejména nízkozdvižné vozíky, které se hodí zejména do menších skladů, zapomenout nesmíme ani na vysokozdvižné vozíky, které se hodí spíše do skladů větších rozměrů. 

Ve skladech také oceníme nůžkové paletové vozíky, případně nízkozdvižné vozíky s váhou. 

Do moderních společností se hodí krapet modernější zařízení, naštěstí nízkozdvižné i vysokozdvižné vozíky je možné koupit v elektrickém provedení.