Digitální tachografy z Děčína

Tak malá krabička a přitom tolik důležitá. O čem je řeč? O digitálních tachografech, které jsou povinnou součástí všech nákladních vozidel nad 3,5 tuny. Digitální tachografy zaznamenávají do paměti tachografu a následně na čipovou kartu řidiče údaje, které slouží ke kontrole doby řízení posádky automobilu a také ke zjištění rychlosti v případě nehody.

Digitální tachograf DTCO 3.0

Vysoká spolehlivost a špičková technologie jsou hlavními devizami digitálního tachografu nové generace – DTCO 3.0, který vyhovuje Nařízení EU 1266/2009 a 165/2014. Má řadu užitečných, inteligentních funkcí a jeho kontrolu je možné provádět také vzdáleným přístupem přes smartphone. Výhoda digitálního tachografu mimo jiné tkví v tom, že místo papírových kotoučů vkládá řidič do tachografu svoji kartu řidiče.

Intuitivní ovládání digitálního tachografu

K používání digitálního tachografu DTCO 3.0 je třeba se naučit několik základních postupů a umět se orientovat v nových technologiích. K obsluze digitálního tachografu je třeba mít uživatelskou znalost PC. Za zmínku stojí také to, že jeho uživatel by měl mít prostudovanou veškerou legislativu, vydanou EU. Ovládání digitálního tachografu je jednoduché a intuitivní, které zvládne každý. Tachograf má podsvícenou klávesnici v 8 barvách. Data lze stahovat až o 30 % rychleji.

Vyhodnocení dat pomocí on-line systému

Ke zpracování dat, které digitální tachografy zaznamenají během provozu nákladního vozidla, je třeba mít software. Jedním z nich je také online systém TIS WEB, který maximálně zefektivní správu jednotlivých vozidel a řidičů. Tachograf dále nabízí grafické výtisky a možnost změny již jednou nastavených parametrů.

EDM Eco – měření spotřeby paliva

Chcete-li měřit nejen spotřebu paliva, ale zároveň i další údaje, nabízí se řešení v podobě zařízení EDM Eco. To vám vypočítá celkovou spotřebu paliva, ujetou vzdálenost, průměrnou spotřebu, okamžitou spotřebu, průměrnou rychlost i dobu jízdy. Zařízení se výrazně podílí na úspoře paliva, protože jen řidič informovaný o měření spotřeby paliva může přizpůsobit svoji jízdu vnějším okolnostem.