Co zpomaluje váš internet a jak ho zrychlit

Fungoval vám internet rychle, ale nyní se vám zdá, že je o dost pomalejší? Díváte se na internetovou televizi a stále se vám obraz seká? Potřebujete efektivně pracovat v nějakém programu, ovšem pomalé načítání vás zdržuje? Váš internet nejspíš nemá DSL rychlost a třeba bude stačit pár drobných změn, aby byl rychlejší.

Přestože máme tendence nevyhovující rychlost internetu svalovat na něco jiného, co nemůžeme ovlivnit, často je to právě naopak. Internet si velmi často zpomalujeme sami. Mrkněte se s námi, co všechno může jeho rychlost brzdit.

Překážky mezi modemem a počítačem

Používáte Wi-Fi připojení? Možná se vám to zdá jako banalita, ale mezi modemem a počítačem by nemělo nic stát. Pokud máte modem schovaný ve skříni nebo je dokonce v jiné místnosti, věřte tomu, že jde o důvod vašeho pomalého internetu. Přemístěte modem do místnosti, kde máte počítač, a nestavte mezi tato zařízení žádnou bariéru. Uvidíte, váš internet bude pracovat rychleji.

Automatické aktualizace a zbytečné doplňky

Rychlost internetu ovlivňuje, co všechno najednou váš počítač musí dělat. Pokud máte zapnuté automatické aktualizace, bere si spoustu energie na úkor toho, na co ji nyní potřebujete vy. Pro vás tedy pracuje pomaleji. Jak z toho ven? Nechte aktualizace probíhat v noci, když spíte. Také různé doplňky, které najdete v Nástrojích, rychlost internetu zpomalují. Proto jednoduše vypněte ty, které nepoužíváte.

Pokud nic z nepomáhá, proveďte si na internetu rychlostní test. Měření rychlosti internetu je jednoduché a ihned budete vědět, na čem jste. Pro kontrolu je dobré udělat měření ještě na jiném přístroji. Je totiž možné, že je problém ve vašem počítači, který třeba vlastníte už pěknou řádku let.

Naměříte-li však stále nízkou rychlost, bude nejlepší obrátit se na poskytovatele vašeho internetu.