Co dokáže při rozvodech napáchat nejvíce škod?

Rozvod se stává stále častějším jevem v moderní společnosti a mnoho lidí se potýká s touto obtížnou životní situací. Existuje mnoho faktorů, jež vedou k rozvodu, jako jsou například nevěra, finanční problémy, avšak někdy i neochota vzdát se svých priorit a najít společnou cestu životem. Jestliže vztah přestává fungovat, pokuste se využít služeb manželské poradny. Pokud ani tato cesta nepomůže, pak nezbývá, než si najít zkušeného a kvalifikovaného advokáta. Právní zástupce svým profesionálním poradenstvím přispěje k minimalizaci stresu při rozvodu, a hlavně negativního dopadu na děti. V čem vám může advokátní kancelář pomoci?

Rozvod je velmi složitý a emočně náročný proces

Většina lidí chce projít rozvodem co nejrychleji, ovšem někdy je v nich zloba, zášť a ponížení tak hluboko zakořeněné, že si způsobují další a další problémy. Znalý advokát vás provede tímto procesem citlivě a upozorní vás na chyby, jimž je radno se vyhnout, jako například:

  1. Nezaměňujte emoce s logikou. Snažte se rozhodovat v souladu s vašimi zájmy a své rodiny.
  2. Nenechte se unést bojem o majetek, i když situace tomu nahrává. Majetkové záležitosti jsou často kontroverzní a mohou vést k velkým rozbrojům. Zkušený profesionál vás provede tímto procesem s vědomím, že je lepší se domluvit a rozdělit si majetek v souladu se svými zájmy, než abyste ztráceli spoustu drahocenného času a plýtvali energií, potažmo zdravím.
  3. Nezanedbávejte děti. Právě rozvod je pro děti velmi bolestivý. Ony milují zpravidla oba rodiče a najednou se jejich jistoty bortí. Snažte se s nimi udržet co nejstabilnější vztah a dovolit jim čas s oběma rodiči. Nicméně je důležité, abyste vůči dětem byli otevření a upřímní, a zároveň s nimi sdíleli jejich pocity.
  4. Je zbytečné využívat rozvod jako způsob pomsty vůči bývalému partnerovi. To naopak vede k dalším průtahům v jednání a navyšování stresové zátěže.

Není to jen o majetku

Rozvod může mít velký dopad na vaše práva a zájmy. Proto je vhodné mít k dispozici zkušeného advokáta, který vám dokáže pomoci s vyřešením všech právních otázek. A především vás provede kličkami paragrafů tou nejlepší cestou!