4 důležité rady pro výběr nejlepších a nejlevnějších antigenních testů

V dnešní době jsou stále potřeba pomůcky v podobě respirátorů, dezinfekce a také antigenních testů. Ale jak v jiných oblastech, tak i tady platí, že při výběru je dobré vědět, co všechno máte sledovat. S výběrem nejlepších a zároveň cenově co nejdostupnějších antigenních testů vám může pomoci i následující článek, ve kterém najdete 4 důležité rady.

Vybírejte kvalitní antigenní testy s certifikátem

Obecně jsou antigenní testy velmi dobrým vynálezem, díky kterému je možné zvládnout samotestování během pár minut. Podle konkrétního antigenního testu vám pro to bude stačit odběr vzorku z nosu nebo ze slin. Ten následně dáte do vyvíjecí kapaliny, a to celé nakapete na malou destičku, kde se zobrazí výsledek testování. Celý proces zabere jen několik málo minut. Navíc cena za takový test je poměrně nízká. Jde tak o skvělou možnost prevence i rychlého orientačního testování ve chvíli, kdy zrovna pociťujete určité příznaky a chcete si ověřit, jestli to náhodou nemůže být koronavirus.

Aby však mohl antigenní test nabídnout poměrně jasně prokazatelný výsledek, musí se jednat o kvalitní produkt. A ten poznáte například i podle toho, že má příslušný certifikát. Ten slouží k potvrzení přesnosti daného testu. Ta by se měla pohybovat alespoň kolem 95 %. I tak však existují případy, kdy je lepší vypravit se na PCR testování, které může odhalit i méně rozvinutou infekci a posloužit jako diagnostika hlavně v začátcích onemocnění.

Klidně si pořiďte větší balení, ať ušetříte

Druhou důležitou radou pro nákup antigenních testů je fakt, že se vůbec nemusíte bát pořídit si větší balení, kde najdete deset nebo dvacet kusů. Takový nákup je totiž výhodnější, protože cena za jeden test bude o něco nižší. Kromě toho se jistě nemusíte bát, že by se testy nevyužily. Antigenní test je dobré provádět preventivně před návštěvou akce, příbuzných a podobně. Jde o první volbu i ve chvíli, kdy vy nebo někdo z rodiny, pozoruje příznaky typické pro koronavirus. A přesně v takových situacích se rozhodně hodí, když máte dostatečnou zásobu antigenních testů přímo doma a zvládnete je za pár minut provést i vyhodnotit.

Na celá balení jsou navíc poměrně časté nejrůznější slevové akce, takže celý nákup bude ještě o něco výhodnější a vaše úspory větší. Prevence proti koronaviru totiž nemusí příliš zatěžovat rozpočet. Stačí jenom vědět, jak si poradit s nákupem jednotlivých pomůcek a vybavení.

Nákup na internetu je samozřejmostí

Třetí klíčovou radou pro výběr kvalitních a cenově dostupných antigenních testů, je nakupování na internetu. V zásadě jde o sázku na jistotu, kdy si na specializovaném e-shopu snadno vyberete takový sortiment, jaký vás zrovna zajímá. Nikam nemusíte chodit a objednávka dorazí přímo na vaši adresu. Kromě antigenních testů si snadno objednáte i další pomůcky, nebo třeba vitamínové doplňky stravy pro podporu imunitního systému. Specializované internetové obchody navíc většinou nabízí kvalitně vybraný sortiment s důrazem na potřebné certifikáty a osvědčení. K dispozici tak jsou certifikované antigenní testy, ale třeba i pořádné respirátory české výroby.

Nezapomeňte i na další důležité pomůcky

Kromě samotných antigenních testů se vám dále mohou hodit i další nezbytnosti pro efektivní boj proti koronaviru a snížení rizika šíření nákazy. Konkrétně jde o respirátory FFP2 a dezinfekci. Opět platí, že při nákupu na internetu a díky výběru většího balení můžete značně ušetřit. U jednotlivých e-shopů také ceny snadno porovnáte během pár kliknutí, takže budete poměrně rychle vědět, kde se výběr a samotný nákup nejvíce vyplatí.